Jak zaoszczędzić w Niemczech na podatku?

Wśród najczęściej pojawiających się pytań od naszych klientów są te, które dotyczą oszczędności podatkowych. Jak płacić podatki i jednocześnie zadbać odpowiednio o swój budżet?

Nasi eksperci doradzą Ci, jak zaoszczędzić pieniądze w postaci ulg podatkowych! Nie każdy ma świadomość, że ubezpieczenie zdrowotne, wypadkowe, mieszkania, niezdolności do pracy, emerytalne (z dofinansowaniem od państwa niemieckiego), firmy i od odpowiedzialności cywilnej można odpisywać od dochodu i przez to pomniejszyć podatki.

Dlaczego płacimy podatki, a nie zabezpieczamy naszej przyszłości oraz zdolności do pracy?

Każdy zatrudniony w Niemczech pracownik (Angestellter) ma prawo do renty zakładowej „betriebliche Altersvorsorge (baV)”. Dzięki tej rencie oszczędzasz na składkach socjalnych, które są odprowadzane od Twojej wypłaty (udział pracobiorcy to ok. 20% od wynagrodzenia brutto) oraz podatku (ok. 30% od wynagrodzenia brutto). W zamian za to odkładane są pieniądze na prywatną rentę. Ta forma oszczędzania umożliwia przejście na wcześniejszą emeryturę bez strat pieniężnych. Ustawowy wiek emerytalny w Niemczech to 67 lat, niezależnie od płci.

Pomożemy Ci w uzyskaniu ulg podatkowych i zabezpieczeniu Twojej przyszłości. Analizując Twoją sytuację, zaproponujemy najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu Twój budżet się wyraźnie zwiększy.