Ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków

Mieszkasz w Niemczech? Pracujesz w kraju u naszych zachodnich sąsiadów lub prowadzisz działalność gospodarczą na niemieckim rynku? Potrzebujesz ubezpieczenia, które wybierzemy dla Ciebie, uwzględniając Twoją sytuację, oczekiwania i preferencje.

Każda osoba mieszkająca na stałe w Niemczech ma obowiązek opłacania ubezpieczenia zdrowotnego. Podobnie jest w przypadku pobytów krótkotrwałych. Jeżeli zaniedbasz ten obowiązek, za każdy dzień bez ważnego ubezpieczenia naliczane będą odsetki. Oferujemy Ci ubezpieczenie zdrowotne dopasowane do Twoich potrzeb. Zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie, aby zapewnić Ci możliwość bezproblemowego korzystania z leczenia i usług medycznych na terenie Niemiec. Ponadto w naszej ofercie dostępny jest szeroki wachlarz innych ubezpieczeń, jak: emerytalne, na życie, wypadkowe, Rister Rente, odpowiedzialności cywilnej, OC firmy, mieszkania i ochrona prawna.

Stworzymy dla Ciebie indywidualną ofertę ubezpieczenia. Pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru.

Ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków

Ubezpieczenia w Niemczech są obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców. Kasy chorych są zarówno państwowe, jak i prywatne. Wiele osób korzysta z tych drugich, kierując się wyższym standardem opieki zdrowotnej. Jednak wybór właściwej firmy ubezpieczeniowej nie zawsze jest prosty, a nawet w przypadku prywatnej polisy można podjąć złą decyzję. Jesteś Polakiem pracującym w Niemczech? Jeśli przebywasz w tym kraju dłużej niż 3 miesiące, musisz zadbać o taką polisę. Bez niej nie masz dostępu do opieki zdrowotnej i w nagłych przypadkach nie będziesz mógł się leczyć. Dlatego warto zdecydować się na zdrowotne ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków. Zanim podejmie się decyzję w zakresie wyboru polisy, koniecznie należy rozważyć kilka opcji. Zapraszamy Państwa do kontaktu z EuroProfi w celu weryfikacji dobrze skalkulowanego ubezpieczenia. Jako doświadczona firma stawiamy na pierwszym miejscu dobro klienta, dlatego indywidualnie podchodzimy do pakietu ubezpieczeń. Zaproponujemy najkorzystniejszy wariant, który pozwoli Państwu bezpiecznie pracować i żyć w Niemczech.

Obowiązkowe zdrowotne ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków — zalety

Długoterminowe ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków są tak samo obowiązkowe, jak dla obywateli tego kraju. Obowiązek korzystania z tego rodzaju ubezpieczenia wielu osobom wydaje się uciążliwy. Jest to jednak rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jako osoba pracująca i żyjąca w innym kraju musisz być przygotowany na każdą ewentualność. Dobrze dobrana polisa umożliwi Ci leczenie w szpitalu, zaplanowanie wizyt w specjalistów, leczenie u stomatologa, skorzystanie z tomografu, USG itp. Takie obowiązkowe ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków są często łączone z pomocą wypadkową oraz OC. W naszej firmie staramy się zaproponować Państwu najbardziej dopasowane do potrzeb ubezpieczenie, które w nagłych sytuacjach okaże się niezastąpione. Prywatne polisy mają to do siebie, że ich zakres jest ustalany z ubezpieczonym, dzięki czemu są one dopasowane w 100% do preferencji i wymagań danej osoby.

Wybór ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków — dlaczego warto się do nas zgłosić?

Brak posiadania ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków to ogromne ryzyko dla osoby, która przebywa na dłużej w tym kraju. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że służba zdrowia nie gwarantuje wówczas udzielenia pomocy, szczególnie w przypadku zagrożenia życia. Co więcej, nie mogą Państwo skorzystać z pośrednictwa pracy. Gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, koszty leczenia są naprawdę wysokie, co sprawia, że wiele osób nie jest w stanie ich spłacić. Grozi to windykatorem, a także wieloma innymi problemami. Dlatego warto zgłosić się do nas. Ustalamy z klientem jego preferencje i potrzeby. Staramy się sprostać wszelkim oczekiwaniom, dlatego po dokładnej analizie proponujemy Państwu ubezpieczenie zdrowotne gwarantujące bezproblemowe korzystanie z usług medycznych oraz leczenia na terenie Niemiec. Zdrowotne ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków to wyraz odpowiedzialności oraz troski o własne życie. Już dziś skontaktuj się z nami!

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech dla Polaków?

Dla każdej osoby zdrowie jest niezwykle ważne. Od jego stanu zależy komfort i jakość życia, kondycja, w dużej mierze to, co osiągniemy w życiu. Choroba lub wypadek mogą się zdarzyć każdemu, bez względu na wiek, płeć, wykonywany zawód. Problemów zdrowotnych często nie można przewidzieć, dlatego ważne jest zabezpieczenie się na wypadek ich przyjścia. Z tego względu zdrowotne ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków są ważne.

W Niemczech funkcjonuje wiele ubezpieczalni zdrowotnych. Nie zawsze jednak są one w stanie zaoferować kompleksową ochronę, odpowiednią dla Twoich potrzeb. Decyzja o uruchomieniu prywatnej polisy wiąże się z uzyskaniem lepszych świadczeń i innego modelu opłacanych składek. Wybierając ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków, warto zwrócić uwagę na:

  • zakres ubezpieczenia, a więc świadczenia, jakie będą przysługiwały osobie ubezpieczonej,
  • dopasowanie oferty do wieku, przebytych dotychczas chorób, operacji, płci ubezpieczonego,
  • liczbę członków rodziny ubezpieczonego.

O ubezpieczenie zdrowotne trzeba zadbać, by nie ponosić wysokich kosztów leczenia. Co, jednak gdy zaniedba się ten obowiązek?

Skutki braku ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków

Zgodnie z obowiązującymi przepisami (ą § 193 ust. 4 VVG), osoby, które nie mają ubezpieczenia zdrowotnego, mogą zostać ukarane. Za okres pierwszych 6 miesięcy kara wynosi równowartość wysokości miesięcznej składki, za kolejny miesiąc 1/6 wysokości składki miesięcznej tego ubezpieczenia.

Warto również wziąć pod uwagę, że w razie choroby lub wypadku konieczne będzie poniesienie kosztów leczenia z własnej kieszeni. Brak ubezpieczenia dotknie również najbliższą rodzinę osoby, która powinna to ubezpieczenie opłacić. Skutkiem może być także wydalenie z kraju. Urząd ds. Cudzoziemców może się bowiem zwrócić do niej z nakazem bezzwłocznego opuszczenia kraju.

Choć ryzyko nałożenia kar finansowych pozostaje nadal kwestią sporną, czynności o charakterze deportacyjnym wobec osoby uchylającej się od opłacania składek na ubezpieczenie, są bardzo prawdopodobne.

Dlaczego doświadczenie pośrednika w wyborze ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków jest tak ważne?

Już niedługo po przyjeździe do pracy w którymkolwiek z niemieckich landów, ubezpieczenie zdrowotne staje się jedną z najważniejszych kwestii, o jakie należy zadbać. Od poczynionego wyboru ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków zależy stan Państwa zdrowia w razie choroby czy nieoczekiwanego zdarzenia, skutkującego pobytem w szpitalu.

Dlatego tak ważne jest wybranie profesjonalnego pośrednika – firmy, która doskonale zna zarówno potrzeby i oczekiwania osób zatrudnionych w Niemczech, jak i możliwości, jakie dają poszczególne rodzaje zdrowotnego ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków. Jako firma posiadająca wieloletnie doświadczenie w tej materii, jesteśmy doskonałymi doradcami. Dzięki nam znajdziecie Państwo najlepsze dla siebie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech, nawet bez znajomości języka niemieckiego. To znakomite i bezpieczne rozwiązanie szczególnie dla tych z Państwa, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w pracy za granicą. Posiadając dobrze dopasowane do siebie ubezpieczenie w Niemczech dla Polaków, możecie spokojnie wdrażać się do nowych obowiązków i zarabiać na utrzymanie i lepszy start.

Co powinno zawierać obowiązkowe zdrowotne ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków?

Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech daje możliwość korzystania z niemieckiej kasy chorych, czyli z pomocy medycznej w razie wystąpienia takiej potrzeby. Poszukując opcji zdrowotnego ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków, warto zwrócić szczególną uwagę na to, jakie elementy obejmuje.

Wśród wszystkich wymienianych możliwości, jakie daje ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech, wymienia się: leczenie profilaktyczne wraz z podstawową opieką medyczną, czyli wizytami u lekarza internisty czy koszty obowiązkowych szczepień. W państwowych kasach chorych leczenie stomatologiczne, szpitalne oraz ambulatoryjne to dodatkowy koszt. W przypadku prywatnych ofert możliwe jest indywidualne dopasowanie do potrzeb i doposażenie swojego ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków na przykład w zabiegi rehabilitacyjne czy inne, wynikające z konkretnej przypadłości.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wykupić zdrowotne ubezpieczenie w Niemczech dla Polaków?

Aby móc wykupić wybraną opcję ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków, trzeba posiadać kilka podstawowych dokumentów. Najważniejszym jest oczywiście ważny dowód osobisty, potwierdzający Państwa tożsamość. Aby mieć ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech dla Polaków i móc korzystać z wybranej niemieckiej kasy chorych, trzeba mieć umowę o pracę lub potwierdzone przez urząd zgłoszenie własnej działalności gospodarczej i zaświadczenie o niemieckim meldunku. Konieczne jest też posiadanie konta w jednym z niemieckich banków.Decydując się na współpracę z EuroProfi zyskujecie Państwo pełne wsparcie zarówno podczas wyszukiwania oferty skrojonej na miarę Państwa potrzeb, jak i podczas dopełniania wszelkich formalności niezbędnych do skorzystania ze zdrowotnego ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków.