Dzialalność gospodarcza w Niemczech bez meldunku

Coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się na rejestrację swojej firmy w Niemczech. Wymaga to dopełnienia niezbędnych formalności, ale też spełnienia kilku warunków. Urząd ds. gospodarczych i urząd skarbowy od przyszłego przedsiębiorcy wymagają zaświadczenia o zameldowaniu na terenie kraju niemieckiego. Potrzebna jest też umowa potwierdzająca dysponowanie przez Ciebie lokalem pod prowadzenie działalności. Czy zatem brak meldunku dyskwalifikuje Cię z otwarcia firmy w Niemczech?

Kto może założyć firmę w Niemczech bez meldunku?

Meldunek przy zakładaniu firmy w Niemczech nie jest konieczny, jeżeli przedsiębiorca skorzysta z użyczenia adresu meldunkowego. Jest to adres niemiecki, który podawany jest przez właściciela firmy jako miejsce prowadzenia działalności gospodarczej. To również na niego są adresowane wszystkie przesyłane dokumenty.
Użyczaniem adresu meldunkowego polskim przedsiębiorcom w Niemczech zajmują się odpowiednio do tego uprawnione biura, takie jak EuroProfi. To nieoceniona pomoc i wsparcie dla nowo otwieranych firm.

Jakie dokumenty są potrzebne do założenia firmy?

Aby założyć działalność gospodarczą w Niemczech potrzebować będziemy:

  • kopię dowodu osobistego
  • pełnomocnictwo do zarejestrowania działalności gospodarczej

Zakładając taką firmę, należy pamiętać, że niektóre zawody jak np. malarz, płytkarz, elektryk czy dekarz wymagają tytułu mistrza zatwierdzonego przez Niemiecką Izbę Rzemieślniczą (Handwerkskammer).
Za wykonaną pracę zleceniobiorca musi wystawić rachunek. Należy zwrócić uwagę na obowiązkowe informacje, które powinny znaleźć się na rachunku, aby jego ważność nie podlegała zakwestionowaniu przez innych.
Pamiętaj również, że zgodnie z § 193 VVG od 2005 roku każda osoba mieszkająca w Niemczech podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego.
Zapewniamy ekspresową rejestrację Gewerbe w Niemczech oraz kompleksową obsługę na każdym etapie prowadzenia działalności. Oferujemy pomoc w przygotowaniu wszystkich dokumentów do jej otwarcia w Niemczech, również bez zameldowania na terenie kraju. Możemy być Twoim przedstawicielem, gwarantując stały adres. Bez względu na formę prawną działalności gospodarczej (spółka, samozatrudnienie- firma jednoosobowa) doradzamy, jak założyć działalność gospodarczą w Niemczech.
Pomagamy w wielu urzędowych formalnościach oraz prowadzeniu firmy na terenie Niemiec.

Dlaczego opłaca się założyć działalność gospodarczą w Niemczech?


Decyzja o założeniu działalności gospodarczej na terenie Niemiec z pewnością jest jedną z bardziej opłacalnych. Nie jest to zbyt skomplikowane, a może przynieść wiele korzyści zaraz po jej zarejestrowaniu. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że generuje ona duże oszczędności. W przeciwieństwie do działalności gospodarczej zakładanej w Polsce, ubezpieczenia rentowe i emerytalne są całkowicie dobrowolne. W ten sposób sam przedsiębiorca decyduje o tym, czy chce je regularnie opłacać na przyszłość, czy też rezygnuje z tego. Odmiennie natomiast rzecz się ma z ubezpieczeniem zdrowotnym. Zarówno w Polsce, jak i w Niemczech jest to obowiązkowy koszt. Dodatkową zaletą założenia działalności gospodarczej w Niemczech jest fakt, że właściciel ma dostęp do służby zdrowia na wysokim poziomie. Dzięki zrobieniu tego odważnego kroku przedsiębiorca może oczekiwać znaczących zysków już w niedługim czasie po otworzeniu biznesu.

EuroProfi – oferujemy wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności


Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest wsparcie osób doświadczonych w załatwianiu formalnych spraw związanych z założeniem działalności gospodarczej w Niemczech. Dlatego też przedsiębiorcy mogą liczyć na naszą fachową pomoc również po samym procesie zarejestrowania gewerbe bez meldunku. Oferujemy usługi księgowe, pomagamy dobrać odpowiednie ubezpieczenia jak również doradztwo związane z prowadzeniem firmy. Jesteśmy na bieżąco ze zmieniającym się prawem niemieckim, dlatego informacje przekazywane przez nas są aktualne. Dzięki nam każdy przedsiębiorca, który posiada swoją działalność gospodarczą, może czuć się pewnie i komfortowo. Dodatkowo nawiązując z nami długofalową współpracę masz pewność, że uchronimy Ciebie i Twój biznes przed poniesieniem różnego rodzaju kar finansowych oraz możliwością popełnienia błędu w początkowych fazach prowadzenia gewerbe w Niemczech.

Wsparcie naszej firmy a adres Twojej działalności gospodarczej


Mimo tego, iż zakładając działalność gospodarczą na terenie Niemiec nie musisz mieć załatwionego zameldowania, konieczne jest, by Twoja firma posiadała adres. Jest to potrzebne zwłaszcza do korespondencji, która na każdym etapie istnienia firmy będzie przychodziła w większym lub mniejszym wymiarze. Na samym początku będzie to przeważnie poczta od instytucji, z biegiem czasu mogą być to oferty czy reklamy. Nie musisz się jednak obawiać formalności w tej kwestii – wszystkim się zajmiemy. Posiadamy nie tylko doświadczenie w tym kierunku, ale też kompetentną kadrę, która załatwi to w maksymalnie krótkim czasie.

EuroProfi – kompleksowa obsługa na najwyższym poziomie


Zastanawiasz się, czy będziemy dla Ciebie wystarczającym wsparciem przy zakładaniu działalności gospodarczej w Niemczech? Po ustaleniu szczegółów jesteśmy w stanie zająć się większością formalności, dzięki którym staniesz się właścicielem firmy funkcjonującej na terenie Niemiec. Co więcej, całą procedurę możemy przeprowadzić zdalnie – dzięki temu, współpracujemy z klientami niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Oprócz załatwiania szczegółów formalnych oferujemy doradztwo, dzięki któremu Twoja firma rozwinie się w szybszym tempie. Aby tak się stało, my zajmiemy się powierzonymi nam zadaniami, natomiast Ty w tym czasie możesz rozpocząć rozwijanie swojej firmy, w tym poszukiwanie pierwszych klientów.
Działając wspólnie na terenie Niemiec, możemy więcej osiągnąć i zrobić to w krótszym czasie.

Gewerbe bez meldunku to szybka i przystępna droga do założenia działalności


Jeśli przebywasz w Niemczech i wahasz się jeszcze czy założenie działalności gospodarczej w tym kraju jest dobrym rozwiązaniem, zachęcamy do podjęcia tego kroku. Jest to dobry wybór zwłaszcza w przypadku osób, które posiadają „fach w ręku” lub pomysł na konkretny biznes. Dodatkowo gewerbe bez meldunku to idealny sposób na niezależność. Jest to tym bardziej atrakcyjne, iż nie jest konieczne wykładanie wysokich sum na założenie działalności. Rozwiązanie jest niezwykle przystępne, jeśli chodzi o koszty finansowe. Jeśli planujesz otworzenie działalności gospodarczej w Niemczech, zapraszamy do kontaktu. Z nami zrobisz to szybko i łatwo, bez problemów urzędowych.